• 16 MAJA 17

Filologia, specjalność: skandynawistyka – studia norweskie

Studiowanie na kierunku filologia, specjalność: skandynawistyka – studia norweskie zapewnia studentom poznanie literatury i kultury Norwegii wraz z jej specyfiką społeczną, polityczną i gospodarczą oraz opanowanie języka norweskiego na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. W zależności od indywidualnych zainteresowań student dokonuje wyboru dziedziny, w ramach której przygotowuje pracę magisterską. Języki obce do wyboru: język szwedzki, język rosyjski.

Przykładowe przedmioty: PNJN – konwersacje w języku norweskim, współczesna literatura norweska, tłumaczenie tekstów specjalistycznych, system administracyjny Norwegii w aspekcie komunikacyjnym, ochrona zdrowia i zachowania prozdrowotne w aspekcie komunikacyjnym.

Możliwość zatrudnienia: kompetencje absolwenta pozwolą wykorzystać zdobytą wiedzę w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, a nabyte umiejętności umożliwią pracę w sektorze usług wymagających znajomości języka oraz kultury norweskiej.

Kontynuacja nauki: absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

skandynawistyka – studia norweskie

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Kandydatów na studia drugiego stopnia obowiązuje rekrutacja według następujących zasad:

• konkurs ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych dla absolwentów kierunków z wykładowym językiem norweskim
    • konkurs ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych i rozmowa kwalifikacyjna w języku norweskim dla absolwentów innych kierunków studiów.