Fizyka, specjalność: fizyka doświadczalna i teoretyczna (studia prowadzone w języku angielskim – odpłatne)

Student nabywa szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki i wybranej specjalności, które pozwalają na rozwiązanie zaawansowanych problemów z zakresu fizyki doświadczalnej i teoretycznej. Zna zasadę działania urządzeń wykorzystywanych w medycynie, jest partnerem lekarza w zakresie technik diagnostyki i terapii (L), zna systemy komputerowe i umie je wykorzystać w zakresie softwarowym i hardwarowym (K), rozpoznaje zagrożenia dla środowiska i umie je modelować (M), zna zjawiska zachodzące w nanomateriałach, potrafi je modelować (N). Potrafi modelować działanie reaktorów jądrowych (P) oraz zna zaawansowane problemy fizyki.

Czas trwania studiów: 4 semestry.

Przykładowe przedmioty: fizyka teoretyczna, fizyka fazy skondensowanej, fizyka kwantowa.

Możliwości zatrudnienia: absolwent posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do pracy na stanowiskach: w szpitalach i laboratoriach medycznych (L), w firmach informatycznych, produkcyjnych i usługowych (K), w firmach korzystających ze środowiska (M), w firmach innowacyjnych (N), w przemyśle i energetyce jądrowej (P), w placówkach naukowych i laboratoriach (O), w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych (R)

Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku fizyka mają możliwość kontynuowania kształcenia na studiach trzeciego stopnia na kierunku fizyka lub innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Fizyka doświadczalna i teoretyczna.

Przyjęcia na podstawie złożonego kompletu wymaganych dokumentów w ramach uchwalonego limitu miejsc.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia jest uzyskanie łącznie nie mniej niż 35 punktów ECTS z przedmiotów z dziedzin nauk fizycznych i matematycznych w ramach dotychczasowych studiów.